Bursa Firmaları ve Bursa Etkinlikleri Nerede?

Bursa etkinlikleri, her yaştan kitlenin dikkatini çekmekle beraber bir çok başarıya imza atmıştır. Konserler ve müzik festivalleri özellikle gençlerin eğlence anlayışı ile bütünleşince unutulmaz zamanlar geçirmelerine olanak sağlıyor. Her mevsimde ayrı bir projeyle karşımıza çıkan Bursa etkinlikleri, sinema ve tiyatro sektöründe yine güzel vakit geçirebileceğiniz aktiviteler ile kültürel yapılanmalarda desteğini ön planda tutuyor. Yaz günlerine ayrı bir boyut katan açık hava sinemaları ve tiyatrolar yalnızca bunlardan bir kaçı. Bursa etkinlikleri, eğlencenin yanı sıra zamanla geleneksel hale gelen fuarları da belirli tarihler aralığında gerçekleştiriyor. Bilim, teknoloji, kitap, otomotiv, inşaat ve daha bir çok sektörün katılımıyla firma ve markaların ürün veya ürün tanıtımları günümüzde Bursa etkinlikleri kapsamında önemli yere sahiptir. Bursa firmaları, etkinliklere verdiği sponsor desteği ile isimlerinden bolca söz ettirmektedir.

Bursa firmaları, kalite ve memnuniyet hedefiyle binlerce sektöre ev sahipliği yapmaktadır. Otomotiv ve tekstil başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesini bünyesinde barındırıyor. Bölgesel bir dağılımda fabrikasyon ve mağazacılık unsurlarını hizmete sunan Bursa firmaları iç ve dış ticaret kapsamında da önemli role sahip. Bursa firmaları, Tarihi Çarşı ve Hanlar’da alışverişin samimiyet ve Osmanlı mimarisi ile harmanlandığı sokaklarında giyim, kuyumcu, aktar, tekstil, ev tekstil ve mobilya gibi bir çok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Yıllara meydan okuyan alışveriş deneyimini Bursa firmalarının güleryüzlü esnafı her yıl milyonlarca turistinde ilgisini çekmektedir.

Bursa, Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) 1961 yılında temelleri atılan ilk modern projedir.  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yardımları ile birlikte 1966 yılında hizmete açılmıştır. 670 hektarlık toplam alanı ile 220’den fazla firmaya ev sahipliği yapmaktadır.  Türkiye’nin ilk modern uygulama ve  sanayi bölgesi olarak tarihe geçmiştir.

Başlangıç olarak 1.8 milyon metrekare olmakla beraber, 4 firma hizmet vermekteydi, günümüzde ise 6.8 milyon metrekareye ulaşmıştır. 2.450.000 metrekaresi altyapı tesisleri, 3.850.000 metrekaresi ise sanayi arsası olarak kullanılmaktadır. Tekstil ve otomotiv sektörü başta olmak üzere bir çok marka faaliyettedir. Bursa, sanayi şehri olarak anılmasının yanı sıra binlerce esnaf ve firmayada ev sahipliği yapmaktadır. Firmalar, gün geçtikçe gelişen teknoloji ve modern oluşumları takibi ile tüketiciye yüksek memnuniyet sağlamaktadır.