Çeviri Yapmak için Evde Ek iş ilanları

Evde ek iş ilanları ararken, mutlaka çeviri yaparak para kazananları da görmüşsünüzdür. Eğer yabancı dile sahipseniz, siz de çeviri yoluyla internetten para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Ek iş fikirleri arasında, çevirmenlik de mutlaka değerlendirilmesi gereken bir seçenek.

internetten Para Kazanma

En az bir yabancı dile sahip olan herkesin yapabileceği çeviri, başlarda zor gelse de alıştıktan sonra son derece rahat bir iştir. Tamamen evinizde, bilgisayar başında masrafsız olarak yapabileceğiniz çevirilerle aylık hatırı sayılır getiriler elde edebilirsiniz. Özellikle öğrenciler ve tercümanlar tarafından tercih edilen çeviri işi, internetten para kazanma amacında olanların değişmez seçeneği.

Evde ek iş ilanları arasında görebileceğiniz çeviri işi için en az bir yabancı dile sahip olmalısınız fakat dahası size avantaj kazandıracaktır. Dili akıcı bir şekilde yüz yüze konuşabilmeniz önemli değil, okuduğunuzu anlayıp Türkçe’ye rahat bir şekilde aktarabiliyorsanız bu yeterli. Tabii dediğimiz gibi, iyi bir çevirmen ana diline de hakim olmalı. İngilizce’yi çok iyi anlayabilirsiniz fakat bunu Türkçe’ye doğru ve hatasız bir şekilde geçiremezseniz, anlamı olmayacaktır. Bunun için de düzenli olarak okuma ve yazma yapın.

Çeviri Yaparak Evinizden Para Kazanabilirsiniz…

Çeviri işi için özel eğitim alıp, profesyonellerden yardım alabileceğiniz gibi, zaman içinde kendinizi geliştirerek de bunu yapabilirsiniz. Özellikle Trados gibi çeviri programlarını iyi öğrenmeniz, size çeviri yaparken avantaj sağlayacaktır. Tabii çevirinin özü pratikte bitiyor ve internetten para kazanma istiyorsanız, bolca kendinizi denemelisiniz. Eğer çeviri işinde kalıcı olmak istiyorsanız, kendinize bir müşteri ağı yaratmalı ve ilk çevirilerinizi düşük ücretlerde tutmalısınız. Bolca referansınız olduğunda, bolca iş de alabileceksiniz.

Tabii hedef belirlemek ve uzmanlık yaratmak da önemlidir. Kimi çevirmen kitap çevirisi yaparken, kimisi altyazı çevirir. Çeviri alanları oldukça farklıdır ve mesleki-tıbbi çeviriyle, normal çeviriler arasında ciddi farklar vardır. Mesleki çeviriler, her zaman daha zordur ve o iş hakkında bilgi gerektirir. Fakat bunla kazanacağınız paralar da daha yüksektir.

Son olarak, eğer sadece İngilizce biliyorsanız yeni diller öğrenmeye de özen gösterin. Farklı yabancı diller demek, farklı iş avantajları anlamına gelir.

2 Yorum

  1. kevser
  2. Gúlsüm gõnúlaçan