Daha Çok Kazanmak İçin Ek iş Fikirleri

Her ne kadar insanların sabit gelirleri olsa da, gündelik hayatta o kadar fazla harcama yapıyoruz ki bazen bu yeterli gelmiyor. Hâl böyle olunca da ‘Nasıl daha çok para kazanırım’ sorusuyla baş başa kalıyoruz. Öğrenci veya çalışan, hemen hemen herkes fazla kazanma derdindeyken, bu yüzden de ek iş fikirleri araştırıyorlar. Neyse ki bu noktada elde bolca alternatif var ve mevcut gelirinize fazlasını ekleyebilirsiniz. Bunun için hem evde ek iş imkanı araştırmasına girebilirsiniz, hem de evde ek iş ilanları göz atarak yeni yöntemler arayabilirsiniz.

Evde Ek iş Fikirleri

Öncelikle ek iş fikirleri düşünmeden önce, nelere yatkın olduğunuzu, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı ortaya koyun. Bilgi sahibi olmadığınız ve hatta ilgi de duymadığınız bir konuda çalışmanız zordur. Yapacağınız işi serbest zamanlı, yani freelance olarak yapacağınız için sıkılmadan hızlı üretim yapmanız önemli. Şimdi bir kağıt çıkarın ve becerilerinizi buraya dökün.

Örneğin, nelerde iyisiniz? Özel ders verebilirsiniz, tabii bunun için öncelikle bazı derslere iyi hakim olmak önemli. Evde ek iş ilanları bakarken karşınıza bolca özel dersler çıkacaktır. Bu noktada yabancı dil bilmeniz size büyük fırsat sağlayabilir. Uygun bir yaş aralığı – öğrenim durumu seçip, çeşitli öğrencilere belirli bir fiyattan saatlik ders verebilirsiniz.

Evde Ek iş İmkanı

Bilgisayara mı yatkınlığınız var? Bu da iyi bir evde ek iş imkanı olabilir. Örneğin, bilgisayar ve web programlama dillerine hakimseniz, freelance olarak iyi iş olanakları sizi bekliyor. HTML, CSS veya C++ gibi dillerde bilginiz varsa, freelance projeler alıp yapabilir ve hatta yine farklı kişilere ders dahi verebilirsiniz. Görsel programlarda mı iyisiniz? Mesela video kurgu programları, grafik programları ilgi alanınızsa bu bilginizi de satabilirsiniz. Adobe Premiere – Adobe After Effects veya Photoshop dersleri vererek para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda başkalarının tek seferlik işlerini alıp da projeler üretip para kazanabilirsiniz. Tüm bunlar akla gelen ilk ek iş fikirleri .

Bir diğer yandan, kendi ürünlerinizi üretip fiziksel satış yaparak e-ticarete de girebilirsiniz. Uygun fiyatlı malzemeleri aldıktan sonra, el yapımı ürünlerinizi insanlara pazarlama şansınız var. El işlerine meraklıysanız, dekoratif eşyalar üretebiliyorsanız bunları internet siteleri üstünden satıp evde ek iş imkanı yaratabilirsiniz.

Daha Çok Kazanmak İçin Ek iş Fikirleri” için bir yorum

  • 28 Haziran 2019 tarihinde, saat 11:34

    Ek iş fikirleri konusunda güzel yayınlar yapıyorsunuz tebrikler

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir