E- Kitap Yazarak Para Kazanma

Muhtemelen internetten para kazanma hepinize cazip geliyordur. Bunun için farklı yöntemler izleyebileceğiniz gibi, önemli olan yetenek ve ilgi alanlarınızdır. Eğer ek iş fikirleri arayışındaysanız ve konuya da ilginiz varsa, kitap yazarak para kazanma da mümkün.

Kitap Yazarak Para Kazanma

Daha önce eminiz ki kendinize ait bir kitap olsun istemişsinizdir. Hatta belki buna yeteneğiniz de vardı ve yazı yazıyordunuz fakat bir türlü cesaret edemiyordunuz. Son dönemlerde giderek yaygınlaşan e-kitap sektörüyle bu hayali gerçeğe dönüştürmek mümkün. Artık insanlar basılı kitaplardan daha çok e-kitaplara yöneliyor ve D & R gibi büyük mağazalar dahi e-kitap satışına başladılar. Dolayısıyla kitap yazarak para kazanma da ek iş fikirleri arasında kendisine yer buldu.

e kitap yazarak internetten para kazanma

E-kitap Yazarak Para Kazanma

İnsanlar yavaş yavaş bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden kitap okumaya yönelirken, sizin de herhangi bir konuda bilginiz varsa, yeteneğiniz varsa kitap yazabilirsiniz. Bu akıcı bir roman olabileceği gibi, aynı zamanda bilgi içerikli bir rehber kitap da olabilir. Bunun için ilk öncelikle konuyu belirlemeli ve kitabınızın belli bir kitleye hitap edeceğinden emin olmalısınız. Size çok iyi gelen bir şey, okuyuculara böyle gelmeyebilir. Dolayısıyla, müşterilerin para ödeyeceğine inandığınız kitapları yazmaya özen gösterin.

İlk yazı denemelerinizi, arkadaş çevrenizle ve ailenizle paylaşabilir, objektif fikir ve eleştiriler alabilirsiniz. Son dönemde pek çok genç yazar, yazdıkları e-kitaplarla Google Play Store, Apple Store gibi sanal mağazalarda en çok satanlar listesine yerleştiler ve bu siz de olabilirsiniz. Kitap yazarak para kazanma gerçekten mümkün fakat dediğimiz gibi, hitap ettiğiniz kitle çok önemli.

Kitabınızı tamamladıktan sonra, mutlaka editöryal düzenleme de gerekecektir ve yazım yanlışları, hatalar olacaktır. Bunun için bir editöre para ödeyebilirsiniz fakat işi kendiniz yapmayı öğrenip, dikkatli davranırsanız çok daha rahat edeceksiniz.

Kitabınızın sayfa uzunluğu önemli değil fakat fiyatlandırma çok önemli. Bugünlerde 3 TL’ye de, 100 TL’ye de satılan e-kitaplar mevcut. Bizim tavsiyemiz, ilk kitabınıza çok yüksek bir fiyat koymamanız olacaktır. Okuyucular sizi tanırsa, sıradaki çalışmalarınıza da daha çok ilgi gösterir. İnternetten para kazanma kitap satışıyla gayet mümkünken, kitabınızı doğru platformlarda yayınlamaya da özen gösterin. Google Play Store ve Apple Store, ilk durağınız olmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir