Evde Çanta Dikerek Para Kazanma

Evde ek iş imkanı arayanlar için sanılanın aksine pek çok seçenek var. Bunlardan birisi de evde çanta işi oluyor. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa değerlendirmelisiniz çünkü evde çanta dikerek para kazanma hem keyifli, hem de geliri yüksek bir iştir.

Evde çanta işi nasıl yapılır?

El sanatları son derece rağbet gören bir alan ve çantalar da bayanlar için değişilmez aksesuar konumunda. Evde çanta işi başlatmadan önce, atmanız gereken bazı adımlar mevcut. İlk olarak hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Elbette çantayı kadınların kullandığını biliyoruz fakat yine de belli bir konseptiniz olacak. Örneğin genç kızlara mı hitap edeceksiniz, iş kadınlarına mı yoksa ev hanımlarına mı? Evde çanta dikerek para kazanma öncesi bunu belirlemeniz gerekiyor.

Çok iyi el becerileriniz olsa bile, modaya ve son trendlere uygun yapmadığınız çantalar değersiz kalabilir. Bunun için mutlaka öncesinde araştırma yapın, hangi hedef kitleyi seçtinizse ona uygun çantalar üretmeye çalışın. Tabii aynı zamanda malzeme fiyatları da alın ve karşılaştırarak en hesaplı seçimi yapın.

Evde Çanta Dikerek Para Kazanma

Evde çanta işi konusunda karar kıldıktan sonra, ilk numunelerinizi yapın ve insanlara göstererek fikir elde edin. Önerileri dikkate alıp, buna göre tasarımlarınızı da değiştirebilirsiniz. Eğer her şey yolunda giderse, artık üretime başlayıp çantanızı satmaya başlayabilirsiniz. Bunun için de ilk olarak kendinize bir müşteri ağı oluşturun, internet sitesi ve sosyal medya sayfaları açın.

Bir işletme olarak çalışmayıp, evde çanta dikerek para kazanma fikrindeyseniz bunları online olarak satacaksınız. Hoş bir internet sitesi kurup, tasarımlarınızı burada sergileyebileceğiniz gibi, aynı zamanda sayısı onları bulan e-ticaret sitelerini de tercih edebilirsiniz. Hem yerli, hem yabancı pek çok mecra bulunuyor ve bunlar çantalarınızı pazarlamak için mükemmel. Tabii aynı zamanda ürettiğiniz çantaları çeşitli el ürünleri fuarlarında, etkinliklerde satabilir veya başka mağazalara sunabilirsiniz.

Tabii tüm bunları yaparken, evde ek iş imkanı için iş alanınızı genişletmek için reklam yapmaktan geri durmayın. Çok kaliteli çantalar yapsanız da, yeterli tanıtım olmazsa satmanız zorlaşacaktır. Dolayısıyla devamlı olarak çevrenizdeki insanlardan destek isteyin, internet üzerinden, sosyal medya ağlarından reklam yapın ve gerekirse el ilanı bile bastırıp dağıtın.

Evde Çanta Dikerek Para Kazanma” için bir yorum

  • 5 Kasım 2017 tarihinde, saat 22:27

    Merhaba ben Kocaeli körfezde ikamet ediyorum çok acil evde yapabileceğim bir işe ihtiyacım var zor durumdayım yardımcı olabilir misiniz lütfen çok acil

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir