Evde iş Arıyorum Diyenlere Özel Evde Ek iş İmkanı

Herkes fazladan gelir elde etmek isterken, bunun için akla ilk olarak evde ek iş imkanı gelir. Evde çalışmak hem vakit tasarrufuna yarar, hem de çalışma saatlerinizi kendiniz belirlersiniz. İnternet üzerinde de pek çok ek iş ilanları varken, bu yazıda zaten hâli hazırda var olan imkanlardan bahsedeceğiz. Evde iş arıyorum ne yapmalıyım mı diyorsunuz? O halde yazımızı okumaya devam edin…

Evde Ek iş imkanı

Ek iş ilanları, karşımıza hem ürün, hem hizmet sektöründe çıkmaktadır. Kendinize bir alan seçmeden önce, becerilerinizi belirlemeniz gerekiyor. Eğer sanata ve el işlerine karşı yetenekliyseniz, el yapımı ürünler yapıp satmayı düşünebilirsiniz. İnternet üzerinde onlarca e-ticaret sitesi var ve burada pek çok kişi kendi tasarladığı, evde ürettiği çalışmaları satıyor. Ne yapılabilir? Örneğin, evde örgü işi yapabilir, farklı tasarımlı lambalar üretebilir veya dikiş makineniz varsa ortaya farklı çantalar çıkarabilirsiniz. Tüm bunları çeşitli siteler üzerinden satmanız mümkün. Üstelik maliyetleri de size oldukça az olacağı için, kar oranınızın epey yüksek olacağını söylemeliyiz.

Evde iş arıyorum ne yapmalıyım?

Bunun dışında var olan bilginizi de satıp, ufak çaplı hizmetler sunabilirsiniz. Çok iyi derecede video kurgulama ve grafik programlarına hakim olabilirsiniz. Bunlar her zaman rağbet gören alanlar olduğu için, Adobe Premiere veya Photoshop bilginizi de paraya çevirebilirsiniz.

İnternet üzerinde sanal eğitim sunan çeşitli siteler var ve buraya insanlar eğitim videolarını yükleyerek, ders başına para alıyorlar. Siz de bilgili olduğunuz bir alanda (bu bir programlama dili de olabilir) eğitim videoları hazırlayarak, her bir öğrenci için para kazanabilirsiniz.

Ek iş ilanları arasında bolca yemekle ilgili konular da göreceksiniz. Eğer iyi bir aşçıysanız bunu da değerlendirerek kendinize evde ek iş imkanı yaratabilirsiniz. Örneğin çok iyi yaptığınız reçelleri konserveleyerek, el yapımı reçel şeklinde satabilirsiniz. Bu reçelleri internet üzerinde satabileceğiniz gibi, aynı zamanda çeşitli yemek etkinlikleri ve kermeslerde de pazarlama şansınız var. Kısacası, evde iş arıyorum diyenler için onlarca seçenek var fakat bunların tamamı sizin yaratıcılığınıza ve bilgi düzeyinize bağlı.

15 Yorum

 1. Helen
   • Gulsah
 2. Azime
 3. Derya Demirli
 4. Soner
 5. Elif
 6. Sevgidar
 7. Wildan
 8. Serenay
 9. Serenay
 10. Nurefşan küçük
 11. Kenan
 12. Cano
 13. Çilem