Twitter İle Evde Ek İş İmkanı

Sosyal medya giderek gelişirken, özellikle Twitter ve Facebook gibi mecralar milyonlarca kişi tarafından her gün kullanılıyor. Evde ek iş imkanı arayan kişiler, sosyal medya ağları üstünde de yeni iş fikirleri yaratırken, bu şekilde para kazanmak günümüzde olağan hâle geldi.

Evde İş İmkanı Arayanlara Özel…

Her ne kadar en çok kullanılan sosyal medya ağı Facebook olsa da, genellikle para kazandıran platform Twitter oluyor. Biz de bu yazıda Twitter ile evde ek iş imkanı konusundan bahsedeceğiz. 2006 yılından beri aktif olan ve yüz milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’ı aynı zamanda ticari işletmeler de kullanıyor, müşterileriyle iletişime geçerek kampanyaları hakkında bilgi veriyorlar. Yeni iş fikirleri yaratan Twitter üzerinden para kazanmak amacındaysanız, burayı ‘uzman’ şekilde devamlı takip etmeniz gerekiyor.

Twitter İle Evde Ek İş İmkanı

Bildiğiniz gibi, son dönemlerde sık sık ‘sosyal medya fenomeni’ lafını duyuyoruz ve bu tanım Twitter üzerinden ortaya çıktı. Yüksek takipçisi olan, ilgi çekici yazılar yazan ve insanlara hitap eden Twitter kullanıcıları, sadece meşhur olmuyor aynı zamanda bu iş üzerinden para da kazanıyorlar.

Evde ek iş olanağı sağlayan bu yolla, Twitter fenomenleri hesapları üzerinden reklam yayınlıyorlar ve markalarla anlaşıyorlar. Bu aslında bir nevi satış ortaklığı oluyor ve kendisini tanıtmak isteyen siteler, marka ve ticari kurumlar da meşhur Twitter hesaplarına başvuruyor.

Para kazanmak isteyenlerin önem vermesini tavsiye ettiğimiz Twitter, son dönemde ciddi bir gelir kapısı hâline geldi. Elbette bunu yaparken, sponsorlu Tweetlerinizi dikkat çekmeden ve takipçilerinizi rahatsız etmeden atmanız gerekiyor. Açık açık reklam yaptığınız belli etmeniz, takipçi kaybına neden olacaktır ve markalar da zaten bunu istemezler.

Aynı zamanda, başarılı bir Twitter hesabınız varsa doğrudan kendi ürünlerinizi de satışa çıkarabilirsiniz. Bol takipçisi olan popüler bir hesabın satacağı ilgi çekici ürünler kesinlikle rağbet görecektir. Bunun dışında, Twitter üzerinden ‘hizmet satışı’ da gerçekleştirebilir, farklı konulardaki ilgi ve yeteneklerinizi sosyal medya üzerinde değerlendirebilirsiniz.

Tabii ki unutmayın ki, Twitter’ı sadece ticari amaçla kullanmamalısınız. Kişisel, popüler bir Twitter hesabınızı para kazanmak için değiştirmeniz size avantaj değil dezavantaj sağlayacaktır.

Evde iş imkanı için sitemizi sosyal medyalar üzerinden de takip edebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir