Yepyeni iş Fikirleri | Part Time iş

Ek gelir yaratıp para kazanmak isteyenler bu konuda daima kafalarını yoruyorlar ve yeni iş fikirleri arıyorlar. Hayat şartlarının giderek zorlaştığını hatırlarsak, yanlış yapıyorlar da diyemeyiz fakat biraz fazladan para için bütün gün çalışmanız da gerekmiyor. Aynı zamanda çeşitli part time iş kollarını araştırarak, aylık güzel ücretler kazanabilirsiniz.

Para kazanmak isteyen ve yeni iş fikirleri arayanlar için akla ilk gelen fikirlerden birisi e-ticaret fakat bunun için belli kaynaklara sahip olmalısınız. Ürün satışını profesyonel şekilde, sıfır olarak yapabileceğiniz gibi, ikinci el satışlar da yapabilirsiniz. Bu tamamen elinizdeki imkanlara ve size kalmış bir şey. Sahibinden.com gibi sitelerde ikinci el ürün satışı yapmak mümkün, Gittigidiyor ve eBay benzeri alışveriş platformları ise sıfır ürün satışlarına izin veriyorlar. Öyleyse, siz ne kadar ürün temin edebilir ve bunları satabilirsiniz?  Kaynaklarınızı tespit edin, ucuz bir toptancıyla anlaşın ve üste kâr payı koyarak e-ticaret yapmaya başlayın. İnanın bundan daha iyi bir part time iş zor bulursunuz.

Para kazanmak için bir diğer yöntem de, sanal asistanlık veya canlı destek temsilciliği yapmak. Eğer hızlı yazabiliyorsanız, insanlarla olan iletişiminiz iyiyse, böyle bir iş size uygundur demek. Pek çok çalışan sanal asistan aradığı gibi, büyük internet siteleri de canlı destek çalışanı bakmakta. Özellikle alışveriş üzerine yoğunlaşan web sitelerinde, müşterilerin yanıtlarını kısa sürede alması önemli ve bu yüzden de canlı destek elemanlarına ihtiyaç var. Eğer siz de part time iş arayanlardansanız, böyle bir seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Bir diğer para kazanma yöntemi de el ilanı dağıtma işi. Elbette bunu bizzat kendiniz yapmayacaksınız, çevrenizdeki işletme ve firmalarla anlaşarak işi yürüten kişi olacaksınız. Bunun için önce kendinize bir öğrenci grubu edinin çünkü uygun fiyata ve hızlı şekilde çalışacak bir ekip ihtiyacınız var. Ardından çevrenizdeki firmalara, işletmelere giderek onların el ilanlarını dağıtabileceğinizi söyleyin. Tek yapmaları gereken size ilan astırıp teslim etmek, ardından da bunları ekibinize dağıtarak insanlara vermelerini sağlayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir