çeviri yaparak internetten para kazanma

Çeviri Yapmak İçin Evde Ek İş İlanları

Evde ek iş ilanları ararken, mutlaka çeviri yaparak para kazananları da görmüşsünüzdür. Eğer yabancı dile sahipseniz, siz de çeviri yaparak internetten para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Ek iş fikirleri arasında, çevirmenlik de mutlaka değerlendirilmesi gereken bir seçenek.

Çeviri Yaparak Evinizden Para Kazanabilirsiniz…

En az bir yabancı dile sahip olan herkesin yapabileceği çeviri, başlarda zor gelse de alıştıktan sonra son derece rahat bir iştir. Tamamen evinizde, bilgisayar başında masrafsız olarak yapabileceğiniz çevirilerle aylık hatırı sayılır getiriler elde edebilirsiniz. Özellikle öğrenciler ve tercümanlar tarafından tercih edilen çeviri işi, internetten para kazanma amacında olanların değişmez seçeneği.

Evde ek iş ilanları arasında görebileceğiniz çeviri işi için en az bir yabancı dile sahip olmalısınız fakat dahası size avantaj kazandıracaktır. Dili akıcı bir şekilde yüz yüze konuşabilmeniz önemli değil, okuduğunuzu anlayıp Türkçe’ye rahat bir şekilde aktarabiliyorsanız bu yeterli. Tabii dediğimiz gibi, iyi bir çevirmen ana diline de hakim olmalı. İngilizce’yi çok iyi anlayabilirsiniz fakat bunu Türkçe’ye doğru ve hatasız bir şekilde geçiremezseniz, anlamı olmayacaktır. Bunun için de düzenli olarak okuma ve yazma yapın.

çeviri yaparak internetten para kazanma

Çeviri Yapmak İçin Evde Ek İş İlanları

www.protranslate.net: Çeviri yaparak para kazanma imkanı sunan sitelerin biridir. Siteye giriş yaptığınızda, “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak formu doldurmaya başlayabilirsiniz. İlk bölümde ad-soyad, ana dil, e-posta adresi, telefon numarası, yaşadığınız ülke ve tercümanlık seviyesi bilgileriniz istenmektedir. İkinci bölümde ise uzmanlık alanlarınız sorulmaktadır. Genel ya da sadece bir ilanı işaretleyerek, o alanda size iş verilmesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak üçüncü bölümde tercüme yapacağınız dil sorulmaktadır. Şayet birden fazla dil biliyorsanız, bunların her biri için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu size daha fazla evde iş imkanı sağlayacaktır. Formda yer alan tüm bilgileri doldurduktan sonra CV’nizi de ekleyerek Protranslate’da başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İçin Alternatif Yerler

Çeviri yaparak para kazandıran siteler içerisinde www.tr.freelancer.com’da revaçtadır. Bu site Protranslate’da göre daha farklı bir şekilde çalışmaktadır. İşverenler ile çeviri yaparak para kazanmak isteyenleri buluşturan bir platformdur. Bu nedenle öncelikle sitenin anasayfasında yer alan “Çalışmak İstiyorum” butonuna basarak e-posta adresinizle platforma kayıt olmanız gerekiyor. Yada kayıt için “Facebook ile Devam Edin” butonuna basarak, Facebook bilginizi kullanabilirsiniz.

Freelancer’a katıldıktan sonra aşağıdaki tabloda olduğu gibi çeviri yapmak için evde ek iş ilanlarını göreceksiniz. Bu ilanlardan hangisi sizin için uygunsa teklif vererek, belirlediğiniz ücreti işverene iletebilirsiniz. İşveren, teklif verenler arasından seçim yaparak ilgili çeviri işini bir kişiye verir. İş teslim edildiğinde, kazanılan para Freelancer tarafından çeviri işini yapan kişinin hesabına aktarır. Sistem, işveren açısından da işi yapan tercüman açısından da güvenli bir şekilde işlemektedir.

çeviri yapmak için evde ek iş ilanları 2020

İndeed.com’da Çeviri Yapmak İçin Evde Ek İş İlanları

Son olarak çeviri yaparak para kazanmak amacında olanlara tavsiyemiz tr.indeed.com’dur. Bu sitede Freelancer’a benzer bir mantıkla işleyişini sürdürmektedir. Sitedeki çeviri işi için evde ek iş ilanlarını inceleyerek, “Hemen bu ilana başvur” seçeneğine tıklayarak hızlı bir şekilde başvurunuzu işverene iletebilirsiniz. Başvuru için ad-soyad, e-mail, telefon numarası ve CV bilgileriniz talep edilecektir.

çeviri yaparak para kazanma

Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanmanın Püf Noktaları

Çeviri işi için özel eğitim alıp, profesyonellerden yardım alabileceğiniz gibi, zaman içinde kendinizi geliştirerek de bunu yapabilirsiniz. Özellikle Trados gibi çeviri programlarını iyi öğrenmeniz, size çeviri yaparken avantaj sağlayacaktır. Tabii çevirinin özü pratikte bitiyor ve internetten para kazanma istiyorsanız, bolca kendinizi denemelisiniz. Eğer çeviri işinde kalıcı olmak istiyorsanız, kendinize bir müşteri ağı yaratmalı ve ilk çevirilerinizi düşük ücretlerde tutmalısınız. Bolca referansınız olduğunda, bolca iş de alabileceksiniz.

Tabii hedef belirlemek ve uzmanlık yaratmak da önemlidir. Kimi çevirmen kitap çevirisi yaparken, kimisi altyazı çevirir. Çeviri alanları oldukça farklıdır ve mesleki-tıbbi çeviriyle, normal çeviriler arasında ciddi farklar vardır. Mesleki çeviriler, her zaman daha zordur ve o iş hakkında bilgi gerektirir. Fakat bunla kazanacağınız paralar da daha yüksektir.

Son olarak, eğer sadece İngilizce biliyorsanız yeni diller öğrenmeye de özen gösterin. Farklı yabancı diller demek, farklı iş avantajları anlamına gelir. Çeviri yaparak para kazandıran siteler için Evdeekisim.org’un ilanlarını sosyal medyalar üzerinden de takip edebilirsiniz.

3 yorum

  1. merhabalar ankAra etimesguttayım öğrenciyim bu tarz bi işe ihtiyacım var yardımcı olun lütfen simdiden teşekkür ederim

  2. Belçikadan emekli hemşireyim ana dilim Fransızca , çevirmenlik yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir