Ek iş Fikirleri : Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

2017 ek iş fikirleri konusunda çokça seçenek sunarken, insanlar da doğal olarak yeteneklerinizi ve ilgi alanlarını birleştirerek fazla para kazanmak istiyor. Bunun için ek iş ilanları ilk bakılan kaynak olurken, meraklıları için fotoğraf çekerek para kazanmak en mantıklı yöntemlerden birisi.

Ek iş Fikirleri = Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Fotoğraf makinelerinin yaygınlaşmasıyla hâliyle fotoğraf sektörü de gelişti. Eskiden lüks olsa da, artık çok sık fotoğraf çekiliyor ve farklı amaçlarla kullanılıyor. 2017 ek iş fikirleri arayanların da doğal olarak önce yetenek ve ilgi alanlarına yönelmesi gerekiyor. Fotoğraf çekerek para kazanmak isteyenlerin öncelikle bu konuya ilgi ve becerisi olmalı. Eğer uzun yıllardır fotoğraf çekiyorsanız, artık bu işten para kazanmayı düşünebilirsiniz. Ek iş ilanları ararken zaten pek çok fotoğraf ilanı da göreceksiniz.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak Fikri

Öncelikle tabii ki ekipmanlarınız tam olmalı. Fotoğraf çekimi için orta-üst kalite bir DSLR makineye ihtiyacınız var. Canon ve Nikon modeller arasında bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Ardından uygun lensleri, parasoleyi almayı da unutmayın. Bunları hazırladıktan sonra, prensiplerinizi belirleyin. Fotoğraf çekerek para kazanmak için öncelikle işi bedavaya yapmamak gerekiyor. Yakın arkadaşınız da olsa, belli ücretler belirleyin ve fiyatınızdan şaşmayın. Sonuçta bu hizmeti pek çok kişiye vereceksiniz ve yoğun olacaksınız.

Ek iş İlanları

İlk başta fiyatlarınızı uygun tutmanız, müşteri kitlenizi çoğaltıp referans toplamanız önemli. Kendinize bir Instagram ve Facebook sayfası açmanız iyi olacaktır. Burada portfolyo sergisi yapabilir, örnek çalışmalarınızı ve iletişim adresinizi koyabilirsiniz. Ek iş ilanları arasında iyi bir seçenek olan fotoğrafçılığı, çeşitli organizasyonlarda değerlendirebilirsiniz. Özellikle düğün fotoğrafçılığı ciddi bir gelir bırakırken, dediğimiz gibi öncelikle kitlenizi oluşturmalısınız.

Düğün fotoğrafçılığı hem fazla vakit almayan bir iş, hem de bol getirilidir. Tabii ek iş ilanları ile işinize başladınız ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Adobe Photoshop gibi görsel programları da öğrenin. Fotoğraflarınızı gelin ve damata ham haliyle teslim etmeyeceksiniz, üzerinde rötuşlar yapacaksınız. Bunun için Photoshop bilginizin en azından orta seviyede olması gerekiyor. Aynı zamanda kendinize örnek almak için daha üst düzey olan fotoğrafçıların da çalışmalarını inceleyin, fikir dünyanızı genişletin.

Bir önceki yazımız olan Evde Nikah Şekeri işi Yaparak Para Kazanma makalesi de evde iş imkanı arayanlara özel hazırlandı. Özellikle ev hanımların çok rağbet gösterdiği evde nikah şekeri işi ile ilgili hususları ve evde nikah şekeri veren firmaları bu yazımızdan inceleyebilirsiniz…

Evde nikah şekeri işi yaparak para kazanma için tıklayınız!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir