evde reçel yapıp satmak

Evde Reçel Yapıp Satmak İçin Ek iş Fikirleri

Ev yemeklerine gösterilen rağbet, her zaman hazır ve katkılı gıdalardan çok daha fazladır. Gerek sağlıklı, gerek daha lezzetli olması sebebiyle kendi üretme imkanı olmayanlar evde üretilmiş, el yapımı gıdaları satın almaktadır. Siz de bu müşteri kitlesinin isteklerine uyarak, evde ek iş imkanı amaçlı kendi el yapımı gıda ticaretinizi başlatabilirsiniz. Akla ilk gelen ise tabii ki evde reçel yapıp satmak oluyor. Reçel yapımı her ne kadar ustalık isteyen bir iş olsa da, fazla vakit almadığı bir gerçek ve sürekli üretim yaparak, farklı tarifleri ve tatları kullanarak ciddi gelirler elde etmek mümkün.

Ek iş Fikirleri

Ek iş fikirleri arasında yer alan reçel yapımına rağbet de oldukça fazla. Çünkü marketlerde satılan reçellerde bolca katkı maddesi bulunuyor, tatları ev reçeli kadar güzel olmuyor ve sağlıksız oluyorlar. Dolayısıyla insanlar ev yapımı reçellere yöneliyor.

Evde Reçel Yapıp Satmak

Evde ek iş imkanı arıyorsanız, sizin de reçel işini araştırarak girme şansınız var. Öncelikle, reçel üretimini yapıp kendi başınıza da açtığınız internet sitesi aracılığıyla satabilirsiniz fakat ilerleyen zamanlarda bu başınıza hukuki sıkıntılar açabilir. Dolayısıyla fason bir firmayla anlaşıp reçellerinizi onlara veya tamamen tanıdıklarınıza, çevrenize satmak daha akıllıca olacaktır. Evde reçel yapıp satmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir.

Tabii her şey yine reçelin tadında bitecektir. Yaptığınız reçelleri beğeniyorsanız ve başkaları da memnunsa, artık ek iş fikirlerinden biri olan reçel işine girebilirsiniz. Öncelikle evde reçel yapıp satmak için bulun (bunların kendi tarifleriniz olması daha da iyi olacaktır) ve malzeme listesi çıkartın. Malzemelerinizin fiyatlarını çıkardıktan ve birkaç kavanoz üretim yaptıktan sonra, ortalama gideriniz zaten belli olacaktır. Asıl amaç kâr etmek ve maliyetinizin üstüne belli bir kâr payı koymanız gerekiyor. Bu konuda daha önce çalışmış olan tanıdıklarınız varsa, onlardan da yardım alabilir, fiyatlandırmada ve pazarlamada size destek olmalarını talep edebilirsiniz.

İyi bir evde ek iş imkanı olan reçel üretimi için iyi bir reklam şarttır. Ürününüzü internet üzerinde de, broşürlerle de, çevreyle de tanıtabilirsiniz. Ya da dediğimiz gibi tamamen bu tip gıdaları satan dükkanlarla anlaşıp, toptan şekilde özenle hazırladığınız reçelleri onlara satabilirsiniz.

Ek iş fikirleri için sitemizi sosyal ağlarda takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir