internetten para kazanma

İnternetten Para Kazanma | Denenmiş 20 Garanti Yöntem

İnternetten nasıl para kazanılır? İnternetten para kazanma gerçek midir yoksa dilden dile dolaşan bir şehir efsanesi midir? Bu sorular ile boğuşanlardansanız şu an en doğru yazının içerisinde ve en doğru cümlelerde geziniyorsunuz.

Yazımızın tamamını okuduğunuzda internetten para kazanmanın 20 denenmiş yolunu öğrenmiş olacaksınız. Kendi yetenekleriniz, kendi ilgi alanlarınız ve kendi hayalleriniz ile örtüşenleri bir kez daha dikkatlice okuyarak uygulama aşamasına geçebilirsiniz.

İnternetten para kazanma yolları 2023 yılı dahilinde, para kazanmanın en trend metotlarını öğrendikten sonra kazanç sağlamaya başlayacağınız adımları atmaya hazırsınız. Unutmayın ki ilk adımı atıp yola başlamadan, hayallerinize ulaşabilme şansınız da asla olmayacaktır.

İnternetten para kazanmak konusunda yazılan, çizilen ve imkânsız denilen şeylerin aslında ne kadar da kolay ulaşılabilir olduğunu anlayabilmenize çok az kaldı. Bunun için tek yapmanız gereken şey: tüm maddeleri okumak ve kendi açınızdan değerlendirerek en uygun kazanç modeline karar vererek harekete geçmek olacaktır.

Hiç emek vermeden kazanç YOK ama daha az emek ile daha çok kazanç VAR. Kazanç modelinizi ister ek gelir olarak belirleyin, isterseniz de hayatınızı geçindirecek bir geçim kaynağı olarak… Her alternatifi internetten para kazanma yöntemleri yazımızın içeriğinde bulabileceksiniz. Denenmiş olan bu yöntemler ile internetten para kazanmak, sizin için hem bir eğlence hem de aynı zamanda hayallerinizi size sunacak olan ciddi anlamda gelir kapısı olacaktır.

yazarak internetten para kazanma

1.Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma

Sizler de kalemine güvenen ve kendini yazarak ifade etmeyi seven kişiler arasındaysanız, makale yazarlığı yaparak ciddi gelirler kazanmanız son derece kolay olacaktır. Sevdiğiniz işi yaparak kazanç sağlamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşama fırsatını yakalamak ise sahip olacağınız en büyük avantajlar arasında yer alacaktır. “Yazmak benim işim” diyenlerdenseniz, internetten para kazandıran işler arasında ilk denemeniz gerekenin kesinlikle makale yazarlığı olduğunu söyleyebiliriz.

‘Makale yazarlığı ne kadar kazandırır?’ diye düşünüyorsanız bu tamamen size bağlı. İçeriklerinizin kalitesi ve elbette ki makaleyi yazmak için ayırdığınız zaman dilimi, kazancınızın miktarını direk olarak etkileyecektir! Ayrıca yazdığım içerikleri nerede satacağım diyorsanız, Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma sayfasındaki içerik alım yerlerine başvuruda bulabilirsiniz!

2.Sosyal Medya Hesapları ile Kazanç:

Facebook, Twitter, Instagram ve hatta Pinterest gibi sosyal medya hesaplarınız ile internetten para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Eminiz ki birçok yerde bunu okudunuz ve haberiniz var. Ancak henüz bu konuda bir girişliminiz olmamış ise sağlayabileceğiniz kazançların yüksekliğinden haberdar olmadığınızı düşünüyoruz.

Sosyal medya ile internetten para kazanma yüzyılın en iyi gelir sağlama modeli diyebilirim. Çünkü bu işte eğlenerek para kazanmak mümkün! Bunun için ise sosyal ortamlarda sosyal olmanız yeterli 😊 Belli bir takipçi kitlesini yakaladıktan sonra, takipçi sayınıza paralel olarak kazançlarınızda gelmeye başlayacaktır.

Ne kadar ekmek o kadar köfte, ne kadar takipçi o kadar para… Takipçilerinizin yüksek sayıya ulaşması demek, ürünlerini ya da hizmetlerini daha çok insana ulaştırarak daha çok müşteri kazanmak isteyen firmalar veya kişiler tarafından daha çok reklam teklif almanız demektir. Sadece tek bir reklamla bile köşeyi dönmeniz an meselesi!

internetten para kazanma yolları

3.Video Çekerek İnternetten Para Kazanmak

Hem eğlenerek, hem de video çekerek internetten nasıl para kazanılır? Videohive ve Photodune gibi platformlar mevcut. Bu platformlara çektiğiniz videoları yüklüyorsunuz ve belirlediğiniz fiyat karşılığında satışını gerçekleştiriyorsunuz. Her biri özgün olsun (başkasına ait olmasın) yeter!

4.İnternet Sitesi Kurarak Kazanç:

İnternet sitesi kurarak ve bir siteyi yöneterek çok ciddi meblağlar kazanabilirsiniz. 5 – 6 aylık kazancınız ile çok rahat bir şekilde araba ve hatta ev bile alabilirsiniz. Zaten bu nedenle internetten para kazanma yöntemleri içerisinde en çok rağbet gören işlerden biri site kurmaktır!

Yok artık daha neler?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu ifadeyi birçok yerde okuduğunuzu ama inanmadığınızı da biliyorum. Ya da belki de denediniz fakat başaramadığınız için inancınız sarsıldı. İster denemiş ama başaramamış olun, isterseniz de abartılı bir kazanç miktarı diye hiç denememiş olun… Ama emin olun ki böyle bir kazanç modeli var ve evet! Bu kazanç modeli ile en uçuk hayallerinizi bile gerçeğe dönüştürebilecek parayı çok kısa sürede kazanabilmeniz mümkün.

Öncelikle bir internet sitesinin nasıl bir ticarethaneye dönüştüğünü ve size para kazandırma şansının olduğunu anlatmak istiyorum.  Böylelikle kazancınızın yüksekliğinin tamamen nasıl size bağlı olacağını çok daha kolay algılayabilirsiniz.

Nasıl ki sosyal medya ile internetten para kazanma bölümünde; ne kadar çok takipçi, o kadar çok reklam ve o kadar çok kazanç diye belirtiysek, internet sitenizdeki ziyaretçilerin çokluğu da aynı kapıya çıkmaktadır. Eğer ki internet sitenizde ziyaretçi sayısı çok ise (ki bunu da ancak gerçekten kaliteli ve ihtiyaç duyulan bilgileri insanlara sunarak başarabilirsiniz) internetteki birçok web sitesi sahibi, sizin ziyaretçilerinize kendi ürünlerini veya hizmetlerini sunabilmek için teklifte bulunacaktır. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez değil mi?

Bununla da bitmedi! Site kurarak internetten para kazanmak için reklam veren şirketlere de dâhil olabilirsiniz. Örneğin Google ile iş birliği yaparak para kazanmak istemez misiniz? 🙂 Reklam yayıncısı olarak, kazanç sağlamak istiyorsanız Site Kurarak İnternetten Para Kazanma rehberimizi inceleyebilirsiniz!

İnternetten para kazandıran işler içerisinde backlink satmakta yer alıyor. Ancak backlink satışı yapabilmeniz için öncelikle bir internet sitesi sahibi olmanız gerekiyor. İnternet sitenizin herhangi bir yazısının içerisinde geçireceğiniz bir ürün veya hizmet için başka bir siteye link gönderebilirsiniz. Sadece tek bir link paylaşımı ile kazanç sağlayabilirsiniz. Evet! İnanın bu kadar kolay. ‘Peki, backlink ne kadar kazandırır?’ diye soruyorsanız, yine sitenizin popülerliğine bağlıdır diyeceğiz.

internetten para kazanma 2020

6.Misafir Ağırlayarak Kazanç (Viator, AirBNB):

Ülkeler arası ya da şehirlerarası seyahat eden, konaklama yeri veya gittiği yerdeki gezilecek yerleri bilmediği için rehber arayanlara hizmet sunarak internetten para kazanmak da mümkün. Böyle bir ihtiyacı olanları nasıl bulurum diyorsanız Viator ve AirBNB size bu konuda yardımcı olacaktır. Viator aracılığı ile özel turlar düzenleyebilir ve aktivite rehberliği yapabilir, AirBNB aracılığı ile de evinizin bir odasını kiralama şeklinde hizmet sunabileceğiniz kişileri bulabilirsiniz.

7.DropShipping ile Kazanç:

Dropshipping’le kazanç sağlamak için bir firmanızın ya da şirketinizin olmasına gerek yoktur. Evet, yine ortada satılacak bir ürün var. Ama bu ürünü siz satın alıyorsunuz ve fatura adresi olarak kendi adresinizi, kargo adresi olarak ise kendi müşterinizin adresini veriyorsunuz. Satın aldığınız ürüne koyacağınız kar tamamen size kalmış! Yani kazancınız, ürünü ne kadar ucuza bulabildiğinize ve ne kadar fiyata satabildiğinize bağlı diyebiliriz.

8.Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanmak

Fotoğraf çekmeyi, farklı anları ölümsüzleştirmeyi sevenler için müthiş bir internetten para kazanma modeli var sırada. Sadece tek bir hobi ile internetten para kazanmak mümkün mü? İnanılmaz gibi gelse de kesinlikle mümkün.

iStockPhoto ve Shutterstock başta olmak üzere fotoğraflarınızı satabileceğiniz çok sayıda site var. En yaygın ve güvenilir olarak kullanılan bu iki sitenin Türkçe sayfaları da mevcut. Dolayısı ile fotoğraflarınızı yüklemek ve kazanç sağlamaya başlamak için yabancı bir dil bilme gereksiniminiz de yok.

para kazandıran işler

9.Müzik veya Ses Kaydı Yaparak Kazanç:

Film yapımcıları, dizi çekimi ile ilgilenenler ilgili sahnelerde ilgili sesleri bulabilmek için gerçekten ciddi bir arayış içerisine girerler. Bebek ağlama sesleri, kuş cıvıltıları, doğa sesleri, araba fren sesi, yağmur sesi ve daha binlerce sesin size para kazandırabileceği aklınıza gelmiş miydi hiç? Orijinal ve farklı olarak yakaladığınız her şey size her zaman para olarak dönebilir. Elinizde mevcut olan ve tamamen size özgün olan sesler var ise Audiojungle platformunda satışa başlayabilirsiniz.

10.E-kitap ile İnternetten Para Kazanmak

E-kitap ile internetten para kazanmak dediğimizde aklınıza sadece roman ve hikaye kitapları gelmesin. Bildiğiniz herhangi bir konuda kitap yazabilir ve bunu internet ortamında pazarlamaya başlayabilirsiniz. Örneğin aleo vera bitkisi besliyorsunuz ve uzun yıllardır bu konuda araştırma yaparak ve deneyerek en doğru bilgilere ulaştınız. Artık aleo vera nasıl yetiştirilir konusunda uzman oldunuz.

O zaman neden bu tecrübeniz için bir e-kitap yazarak bu konuda bilgiye ihtiyaç duyanlara yardımcı olmayasınız ki? Oldukça basit olan bu örneği çeşitlendirmek çok kolay. Kedi bakımı, köpek bakımı, kuş besleme, çorba tarifleri gibi daha birçok konuda kendi e-kitabınızı yazabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek şey, kitabınızda gerçekten emin olduğunuz bir konuya yer vermek olacaktır. Sizin tecrübelerinizden ve araştırmalarınızın sonucundan yararlanmak isteyen insanlara ulaşarak internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz!

internetten para kazanma yöntemleri

11.Dünya Çapında Freelance Hizmet Sunarak Kazanç (Upwork, Fiverr):

Serbest çalışarak ve hatta çalıştığınız veya çalışacağınız zaman dilimlerini dahi kendiniz ayarlayarak kazanç sağladığınız çalışma şekli: FREELANCE! İnternette para kazandıran işler denildiğinde de ilk akla gelen de FREELANCE!

Freelance çalışarak kazandığınız geliri arttırmak ister misiniz? O zaman daha geniş düşünelim. Sadece ülkemiz ile sınırlı kalmayarak, bildiğimiz yabancı dil sayısının konuşulduğu ülke sayısı kadar ülkeye hizmet sunarak internetten para kazanmaya başlayabiliriz! Hem de kazancımızı dolar olarak bile alabiliriz.  Kurun her geçen gün yükseldiği bu günlerde dolar ile kazanç sağlama fikri oldukça mantıklı değil mi?

Upwork ve Fiverr ilk akla gelen isimler olmak ile birlikte daha çok sayıda sitede böyle hizmetleri arayan kişileri bulabilirsiniz. Müsait olduğunuz zaman elinizden gelen her işe gönüllü olabilir ve deli paralar kazanabilirsiniz.

Sadece fotoğraflardaki arka planı silmeyi öğrenerek ve bu konuda profesyonelleşerek bile bir iş sahibi olabilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçılar kendi işini yapmakta ve çektikleri fotoğrafların bilgisayar işlemleri ile uğraşmaktansa bir diğer müşterisine hizmet sunmayı tercih etmekte. Böyle durumlarda da ihtiyaç duyduğu, emek vererek çekmiş olduğu fotoğrafların dijital ortamda hazır hale gelme işlemini dışarıya vermektedir. Bunun için ödeyeceği para neden sizin kazancınız olmasın ki?

12.Tema ve/veya Eklenti Kodlayarak Kazanç:

Gün geçtikçe internet sitesi sahibi olmak isteyenlerin sayısı artıyor. Peki herkes internet sitesi kurmak için gerekli olan tema veya eklentileri kodlayabilecek yeteneğe sahip mi? Hayır! İşte burada internetten para kazanma sırası tema ve/veya eklenti kodlama becerisi olan programcılarda…

Tek bir tema ya da tek bir eklenti kodlayarak bunun lisanslarını satmaya başlayabilirsiniz. Ve yine tek bir tema ile bile çok ciddi meblağlar kazanabilirsiniz. Ne kadar kazanacağınız, sizin ürettiğiniz yani kodladığınız temanın özelliklerine, tercih edilebilirliğine ve elbette ki ulaştığınız kişi sayısına bağlı olacaktır.

internetten para kazanma yolları 2020

13.Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Yazılı ya da sözlü çeviriler yaparak, bildiğiniz yabancı dili kazanca çevirmeniz son derecek kolay. Genellikle yazılı metinleri çeviri yaparak internetten para kazanma yöntemlerinin yaygın olduğu günümüzde, birçok sektöre hizmet edebilir ve bu hizmetleriniz ile ciddi gelirler sağlayabilirsiniz. Film ve diziler için alt yazı çevirisi, kitap çevirileri, tez çevirileri ve hatta ilaçlar için prospektüs çevirileri bile yaparak, internetten para kazanmak mümkün.

14.Domain Alım Satımı Yaparak Kazanç:

Fırsatların kokusunu kilometrelerce uzaktan alırım diyenlerdenseniz eğer yakalayacağınız fırsatları hayatınızın fırsatı haline dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? İleride değerlenebilme şansı olan ve günün birinde birisinin çok ihtiyacının olacağını düşündüğünüz domainleri satın alarak ve sonra meraklısının gelip sizden istediğiniz bedeli ödeyip almasını bekleyerek.

İnternetten para kazanma yolları arasında bulunan domain alım satımı bir nevi kumar gibidir. Satın aldığınız onlarca domaini kimse talep etmez, almaz ve yatırdığınız para heba olurken satın almış olduğunuz tek bir domain için binlerce dolar talep edebileceğiniz fırsatı da yakalama şansınız olabilir.

15.Yolcu Taşıyarak İnternetten Para Kazanma (Uber):

Şehirler arası yolculuklarınızda arabanıza dahil edeceğiniz yolculardan para kazanabilme gibi bir fırsattan bahsediyoruz. Zaten hali hazırda bir yolculuk planınız varsa hem yolculuğunuzda yalnız kalmayabilir, hem de bu yol arkadaşınızdan para talep ederek yol masraflarınızı sıfırlayabilirsiniz. Hatta bu işi biraz daha abartıp sadece 3 yolcu olması durumunda hareket edilir notu ekleyerek sadece yolcu taşıma ile gelir elde edebilirsiniz.

Uber, bu konuda kullanılan en yaygın isim. Burada hesap açabilir, istenen ilgili evrakları sunarak kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz!

internetten nasıl para kazanılır

16.Satış Ortaklığı İle Kazanç:

Satış ortaklığı yani affiliate marketing bir pazarlama yöntemidir. Hatta oldukça da etkili bir yöntemdir. Peki, satış ortaklığı ile internetten nasıl para kazanılır?

Ürün veya hizmet sunanlar satış için araya bir aracı koyar. Ve aracıya sattığı her ürün veya hizmet için belirli bir komisyon öder. Burada aracı olan siz olacaksınız. Hiçbir şey üretmeyecek ya da hizmet sunmadan, elinizi taşın altına koymadan her satışınız için belli bir prim kazanacaksınız.

Satış ortaklığıyla internetten para kazanmak için hiçbir bedel ödemenize gerek yok. İnternet sitesi kurmadan sadece sosyal medya hesaplarınızda bile satış ortaklığı yaparak satışlardan kazanç sağlamaya başlayabiliriz.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında (satış ve pazarlama konusunda stratejileriniz sağlamsa) en karlısı ve en kolayı diyebiliriz. Ancak! Ülkemizde hala daha yeterince yaygınlaşmamış olması sebebi ile satışını yapacağınız ürün veya hizmet seçenekleri konusunda zorluk yaşayabileceğinizi de belirtmek isteriz. İnternetten para kazanma 2020 yılı için çok karlı ama tedarik konusunda biraz zorlu olsa da satış ve pazarlama da iyiyseniz, kendinize güveniyorsanız denemenizi tavsiye ederiz.

17.Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma

Oldukça klişe olsa da internetten para kazanma yolları 2020 yılı dahilinde bile hala daha bu yöntemle ek gelir sağlayanlar mevcut. Bu nedenle anket doldurarak kazanç modeline de listemizde yer vermek istedik. Ürünleri ya da hizmetleri için kendi pazarını oluşturmak adına önemli buldukları soruları size soran ve bu cevapladığınız soru sayısına oranla kazanç sağladığınız bu model, sadece klişe olmakla da kalmıyor aynı zamanda da size o anlık sağladığı paranın dışında hiçbir tecrübe ya da deneyim kazandırmıyor. Bizce internetten para kazanma yöntemleri arasından en son tercih etmeniz gereken bir kazanç modeli.

internetten para kazanmak

18.Video ile Eğitim Sunarak İnternetten Para Kazanma (Udemy):

Herhangi bir konuda sahip olduğunuz geniş bilgi ve deneyim muhakkak vardır. Bu konu üzerine bilgilerinizi paylaştığınız bir eğitim videosu çekmeye hazırsanız eğer size bir kazanç kapısı daha açılıyor. Hazırladığınız bu eğitimi, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler satın alacak. Satın alınan her videonuz için sizin hesabınıza para yatacaktır. Udemy ise bu kazanç seçeneğiniz için ilk akla gelen isim.

19.Oyun Programlayarak Kazanç:

Programlama dillerini biliyorsanız ve oyun üretme konusundan zevk alıyorsanız oyun programlayarak internetten para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Mobil oyunların daha yaygın olduğu günümüzde, mobil üzerinden oyun üretmek size akıl almaz miktarlarda kazanç sağlayabilir. Hayalinizde bile olamayacak kadar lüks bir arabayı ya da evi hayatınıza dahil edebilir.

20.Gizli Müşteri Olarak İnternetten Para Kazanma (Twentify):

İnternette para kazandıran işler arasında “gizli müşteri” olmak da yer alıyor! Gizli müşteri olmayı ise şu şekilde açıklayabiliriz: Bazı kurumsal firmaların birden fazla ülkede şubeleri bulunmaktadır. Bu firmalar, günümüzde şubelerini denetlemek için bir ülkeden diğerine bir elemanını yollayarak masraf yapmıyor. Çok daha az bir harcama ile denetlemek istediği şubede yaşayan herhangi birini işe alıyor ve denetleme hizmeti için ona ücret ödeyerek masrafını minimuma indirmiş oluyor.

GSM firmaları, oteller ve restoranlar gibi farklı ülkelerde zincirler oluşturacak kadar güçlü firmalara denetleme hizmeti vererek internetten para kazanmayı düşünmez misiniz? Hayal ettiğiniz meslek tam da buysa; Twentify ile aradığınız iş imkanını yakalayabilirsiniz!

Yazı içerisinde yer verdiğim internetten para kazanma yöntemlerinin tamamını denedim. Hangisinin ne kadar kazanç elde ettirdiğini, ne gibi yetkinlikler gerektirdiğini ve hangi sektörde daha fazla iş imkânı olduğunu kendim deneyimleyerek öğrendim. Bu nedenle sizin hayalinizdeki iş modeli hangisiyle onunla ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum alanını kullanarak yazabilirsiniz. En kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım.

İnternetten Para Kazanma yazımızı faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak para kazandıran işleri herkesin tanımasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca sayfa sonunda yer alan sosyal medya hesaplarımızı takip ederek de, güncel iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir