Kış Mevsiminde Yapılabilecek Ek iş Fikirleri

2017’de soğuk bir kış geçiriyoruz ve bu dönemde karşımıza da pek çok gider çıkıyor. Hem öğrenciler, hem hali hazırda maaşı olanlar 2017 ek iş fikirleri arayışındayken, bunu da fazladan para kazanmak amacıyla yapıyor. Sanıldığının aksine kısa sürede iyi paralar kazanabilir, çalışma alanınızı genişletebilir ve bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için pek çok evde ek iş imkanı bulunurken, kış aylarında bizi bekleyen bolca evde ek iş ilanları var.

Kış Mevsimi İçin 2017 Ek iş Fikirleri

Elbette asıl amacımız en az eforla, en yüksek getiriyi elde etmek fakat bunun için başta elimizde ne olduğunu belirlememiz gerekiyor. Bir liste çıkararak yapabileceklerimizi, ilgi alanlarımızı ve yeteneklerimizi sıralamalıyız. Az bildiğimiz bir işi yapamayacağımız gibi, yaparken keyif almamız ve sıkılmamamız da önemlidir. 2017 ek iş fikirleri arasında öncelikle freelance çalışmalar bulunuyor. Yani serbest zamanlı ve kısa süreli çalışmalar yapacağız, iş başına para alacağız.

Freelance çalışırken, bir şeyler üretip satabilirsiniz, var olan bir ürünü tekrar satabilirsiniz veya hizmetinizi satabilirsiniz. Hizmet satmaktan kastımız, yeteneğinizi pazarlamak. Nelere yeteneğiniz var? İnsanlar neye para harcar? Örneğin hemen hemen her aile çocuğunun müzik eğitimi almasını ister. Aynı zamanda gençler de günümüzde enstrüman çalmaya meraklı. İşte tam bir evde ek iş imkanı. Gitar, bağlama vb. Enstrüman çalabiliyorsanız, bunu öğreterek kendinize ek gelir yaratabilirsiniz. Evde ek iş ilanları arasında aynı zamanda özel dersler de bulunmakta. Özellikle matematik ve İngilizce gibi dersler bu konuda çok popüler. Farklı öğretim çağlarındaki gençlere özel ders vererek kendinize evde ek iş imkanı yaratabilirsiniz.

Evde Ek iş İlanları

Evde ek iş ilanları arasında bilgisayar-programlama bilgisi de önemli yer alıyor. Günümüzde herkesin elinde akıllı telefonlar var ve uygulama marketlerinden oyunlar, programlar indiriyoruz. Eğer bu konuda yaratıcılığınızı konuşturup, güzel bir uygulama ortaya çıkarabilirseniz emin olun sadece reklam gelirlerinden bile ciddi paralar elde edebilirsiniz. 2017 ek iş fikirleri bolca varken, bir yandan da sanal asistanlık veya müşteri temsilciliği yapabilirsiniz. Artık çoğu e-ticaret sitesinde canlı destek kısımları bulunuyor ve eğer iletişim becerileriniz kuvvetliyse, hızlı cevap verebileceğinize inanıyorsanız kış aylarında evde oturarak ek gelir yaratabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir